Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Close

FAQ щодо повернення податків із Німеччини

повернення податків з Німеччини

Питання та відповіді щодо повернення податків з Німеччини


Зараз ми приймаємо документи на повернення податків за 2015, 2016, 2017 роки. Документи за роботу у 2018 році, ми почнемо приймати з Лютого 2019 року.

Зверніть увагу, що наступний пакет документів до податкової Німеччини, ми будемо надсилати 28 Вересня 2018 року. 


Повний перелік документів, які необхідно надати для повернення податків з Німеччини:

  1. Оригінали або сканкопії Lohnsteuerbescheinigung (як отримати та чому це важливо)
  2. Оригінал аплікаційної форми 2015, 2016, 2017 (заповнена та підписана). Зразок тут.
  3. Копія закордонного паспорта
  4. Оригінал довідки про доходи в Україні (та її переклад на німецьку мову)
  5. Оригінали чи сканкопії Abrechnung (Lohnabrechnung). Лише за відсутності Lohnsteuerbescheinigung.  Можна надати сканкопії.

 

повернення податків з Німеччини

Що потрібно зробити для початку?

Крок 1. Отримайте від роботодавця  Lohnsteuerbescheinigung (як отримати та чому це важливо).

Крок 2. Заповніть та підпишіть цю аплікаційну форму (завантажте анкету на повернення податків за  201520162017 ). Будь ласка, заповнюйте на комп’ютері. Зразок заповнення  форми тут.

Крок 3. Отримайте довідку про доходи в Україні за увесь рік (той в якому Ви працювали в Німеччині) та зробіть її переклад на німецьку мову в бюро перекладів.

Крок 4. Зробіть копію першого розвороту закордонного паспорту.

Крок 5. Занесіть усі документи до нашого офісу або надішліть їх Новою поштою/Укрпоштою із доставкою на адресу нашого офіс. Отримувач Максим Корягін, номер телефону 095 794 12 45. Не надсилайте документи на відділення, лише на офіс!

 

Де я можу отримати довідку про доходи в Україні для повернення податків з Німеччини та чи потрібно її перекладати?

Для повернення податків із Німеччини аплікант повинен отримати довідку про доходи в Україні за той рік, коли він працював у Німеччині. Подібну довідку видає офіс Податкової адміністрації за місцем реєстрації або за місцем проживання та/або отримання доходів. Довідка видається безкоштовно за 3-5 робочих днів. Звертаємо вашу увагу, що довідка повинна містити інформацію про доходи за цілий рік, а не лише за 1-3 квартали. Довідку потрібно перекласти на німецьку мову. Це можна зробити в бюро перекладів, а сам переклад має бути завірений підписом та печаткою перекладача (або бюро перекладів).  Середня вартість перекладу – 100 грн. Переклад підшивається до оригіналу довідки про доходи.

Які документи потрібні для отримання довідки про доходи?

Вам потрібно подати в податкову заяву на отримання довідки про доходи. Бланк можна завантажити ось тут. Ви повинні мати оригінал укр. паспорту та ідентифікаційний код. Заяву можуть занести до податкової, скажімо, ваші батьки або друзі, а забрати довідку можете лише ви особисто.

Чи потрібно брати довідку про доходи, якщо я не працював, наприклад,  у 2017 (2016, 2015) році та не мав офіційних доходів?

Довідка необхідна навіть якщо аплікант не мав доходу в Україні протягом року. Довідка має засвідчити цей факт.

 

Як дізнатися адресу найближчого відділення податкової служби?

За цим посиланням можна знайти перелік та адреси усіх податкових служб України.

Наприклад, студенти НУБІП (які прописані в гуртожитках Університету  в Києві) можуть брати довідку про доходи в Податковій інспекції Голосіївського району Києва за адресою вулиця Жилянська 23.

 

Чи потрібно довідку про доходи завіряти нотаріально?

Ні, не потрібно. Досить підпису і печатки з бюро перекладів.

Чи потрібно заповнювати анкети на кожен рік роботи у Німеччині?

Так. Потрібно заповнювати окрему анкету на кожен рік роботи.

Протягом скількох років я можу повернути свої податки?

Ви можете повернути свої податки протягом 4 років з моменту роботи у  Німеччині. Зараз можна подавати заяви на повернення податків за 2015, 2016, 2017 роки.

Чи обов’язково приходити до Вашого офісу в Києві?

Ні, якщо аплікант з іншого міста, документи можна надіслати поштою. Для повернення податків із Німеччини потрібні лише оригінали документів.

Чи можна надсилати документи декількох аплікантів одним листом?

Так, без проблем.

Чи варто подаватися на повернення якщо працював лише один місяць?

Варто. Навіть якщо вам вдасться повернути  100 євро, процес того вартий. Наголошуємо, ви нічого не платите поки вам не повернуть податки. Ми вираховуємо плату за свої послуги лише якщо Вам повернули податки. Довідка про доходи видається безкоштовно, а її переклад на німецьку мову коштує від 100 до 200 грн. Тобто разом аплікант витрачає до 250 грн (разом із доставкою до нашого офісу), а отримати може від 1000 грн (в найгіршому випадку).

Чи будете ви займатися моїми документами якщо я сплатив лише 150 євро податків?

Так, будемо. Однак, Ви повинні розуміти, що ми візьмемо за свої послуги 70 євро від розміру податків і таким чином Ви отримаєте лише 80 євро на свій рахунок.

 

Як мені дізнатися чи сплачував я податки і скільки?

Найлегший спосіб це дізнатися  – переглянути ваш Lohnsteuerbescheinigung. Там вказана повна сума сплачених податків. Якщо ви не маєте цього документу, то зв’яжіться із своїм роботодавцем та попросіть надіслати документ електронною поштою. Якщо ви не маєте цього документу, то вирахувати суму можна узявши 11 відсотків від отриманої заробітної плати. Приблизно стільки ви сплатили як податки (як отримати та чому це важливо).

 

Яка найменша на найбільша сума, яку вдалося повернути вашим клієнтам в Україні?

40 євро це найменша сума, а 1020 євро – найбільша, яку вдалося повернути.

Я зобов’язаний повертати податки з Німеччини?

Ні. Це ваше право, а не обов’язок.

 

Коли можна подаватися на повернення податків?

Якщо клієнт працював у 2015, 2016 чи 2017 році у Німеччині то в такому разі до нас можна звертатися у будь-який час.

Коли починається і закінчується фінансовий рік в Німеччині?

Фінансовий рік у Німеччині починається 1-го січня, а закінчується 31-го грудня.

Скільки коштують ваші послуги?

За повернення податків із Німеччини ми стягуємо 14 відсотків від суми повернення але не менше 70 євро. Аплікант не платить за наші послуги наперед, а лише у разі успішного повернення податків. Якщо аплікант хоче повернути податки за 2 чи 3 роки, то ми візьмемо зазначену вище оплату за кожен рік. Один рік дорівнює одній оплаті.

 

Скільки коштів можна повернути?

Розмір суми повернення податків залежить від загального доходу в Україні та Німеччині за один рік, та від терміну роботи в Німеччині. Наші апліканти повертають кошти у розмірі від 40 до 1020 євро.

Скільки часу займає процедура повернення?

В середньому, процедура займає близько 4 місяців, починаючи з моменту коли документи було надіслано нами до податкової в Німеччині. В деяких випадках повернення податків може зайняти більше часу (до 12 місяців). Швидкість розгляду документів німецькою податковою не залежить ні від апліканта, ні від нас, тому треба набратися терпіння.

Яким чином перераховуються гроші в Україну?

Гроші будуть перераховані на рахунок апліканта в банку. Аплікант отримає лист на ел. пошту в якому за посиланням потрібно внести банківські реквізити. Повні реквізити свого євро рахунку аплікант може дізнатися в своєму банку. Банківський переказ у розмірі 15 євро буде оплачено з повернутих апліканту коштів.

Я отримав лист із проханням вказати повний IBAN свого банківського рахунку. Що це таке?

IBAN це один із реквізитів вашого рахунку. Вносьте його в полі “номер рахунку” (account number) Він починається на літери (наприклад UA, якщо рахунок відкрито в Україні) та має 28 цифр. Ми більше не надсилаємо кошти на карткові рахунки якщо надано лише 16 цифр рахунку.

Я вже вніс реквізити свого рахунку але кошти не надішли. Чому така затримка?

Лист із проханням надати реквізити рахунку прийде до апліканта ще в перший місяць розгляду заявки на повернення податків, тоді я увесь процес триває, приблизно, 4 місяці. Ми просимо надати реквізити одразу щоб потім не було затримки із перерахуванням коштів.

Я їду знову працювати закордон і певний час не зможу внести реквізити рахунку для отримання податків. Це проблема?

Ні, це не проблема. Лист із лінком для внесення реквізитів Вашого рахунку буде чекати на Вас. Ви зможете внести реквізити, коли матимете доступ до інтернету. Це може бути і 1 місяць, і 3 місяці. Ми отримаємо Ваші кошти і чекатимемо на реквізити.

 

Ми із другом подавали документи на повернення податків одночасно. Чому він вже отримав кошти, а я ні?

Кожна справа розглядається податковою Німеччини індивідуально. Якщо із вашими документами затримка, значить податковим органам знадобилося більше часу чи інформації для обробки запиту. Можливо, вони зробили запит до вашого роботодавця саме щодо вас і чекають на відповідь.

 

Я не отримав Lohnsteuerbescheinigung від свого роботодавця. Чи можу я повернути податки в такому разі?

Так, можете. Вказаний документ можна поновити. За цю послугу з вас буде стягнуто додаткові кошти у розмірі  17 евро тому ми рекомендуємо самостійно звязатися із своїм роботодавцем та отримати цей документ на ел. пошту(як отримати та чому це важливо).

Я вийшла заміж та змінила прізвище (а в Німеччині працювала на старому). Які документи мені треба надати?

Вам треба перекласти свідоцтво про одруження на німецьку мову та докласти його до решти документів. Також надайте копію старого паспорту.

Я планую працювати в Німеччині наступного року. Той факт, що я повертаю податки не завадить мені отримати дозвіл на роботу?

Ні, не завадить. Повернення або перерахунок податків є легальним і ніяк не повязаний із видачею дозволу на роботу.

Я вже мала (мав) дітей, коли працювала (-в) в Німеччині. Чи можу я отримати так звані “дитячі гроші” (Kindergeld)?

Ні, ця послуга доступна лише для громадян Євросоюзу.

Чи допомагаєте ви відшкодувати кошти за користування транспортом (дорога від дому до роботи) в Німеччині?

Теоретично це можливо але для цього вам треба надати разом із іншими документами іменні (виписані на ваше ім’я) квитки на транспорт.

Я отримав листа із Німеччини про присвоєння мені ідентифікаційного номеру? Що мені із ним робити?

Збережіть цей номер. Він знадобиться вам для роботи у Німеччині у майбутньому.

Чи допомагаєте ви повернути сплачені податки з придбаної в Німеччині техніки та інших товарів?

Ні, ми не займаємося таким відшкодуванням податків.

 

Маєте питання? Напишіть нам його просто зараз і отримайте консультацію!

Ваше ім'я та прізвище

Ваш e-mail

Ваш мобільний

В якому році Ви працювали у Німеччині?

Як ви дізналися про нас та наші послуги?

Повідомлення