Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Close

Відповіді за запитання щодо роботи в Німеччині

Відповіді за запитання щодо роботи в Німеччині (Ferienjobzav, Ferienbeschäftigung)


На який період студенти можуть їхати на роботу до Німеччини?

Студенти мають право працювати 90 днів на рік протягом своїх літніх/зимових канікул.

Яка офіційна назва програми? Де про неї можна прочитати?

Програма має офіційну назву Ferienbeschäftigung. Її ще знають під назвами Ferienjobzav, Ferienjob.

Детально про умови програми можна ознайомитися на офіційному сайті Біржі праці Німеччини (є німецька та англійська версії сайту).

В чому переваги програми Ferienjobzav, Ferienbeschäftigung?

Це на 100 відсотків легальний спосіб роботи в Німеччині. Дозвіл на роботу видається Біржою праці (ZAV) та підтверджує право студента працювати на конкретного роботодавця визначений період часу.

Крім того, це прекрасний спосіб провести літні чи зимові канікули; покращити свою німецьку мову щодня спілкуючись із колегами по роботі чи обслуговуючи клієнтів.

Які роботи студентам зі знанням мови ви пропонуєте?

Ми пропонуємо студентам роботу в супермаркетах, мережах фаст-фуд, кафетеріях, готелях.

Який рівень німецької мови ви вимагаєте від кандидата та яким чином він перевіряється?

Ми просимо щоб кандидати володіли німецькою мовою на рівні не нижче А2. Звичайно, чим вищий рівень німецької має кандидат тим більші в нього шанси пройти співбесіду та отримати кращу пропозицію роботи. Із кожним кандидатом буде проведено співбесіду представником німецької агенції, яка представляє інтереси працедавців. Після розмови стане зрозуміло чи кандидат відповідає вимогам щодо мови та особистісних характеристик.

Яка роль Біржі праці (ZAV)?

ZAV це відділ при Біржі праці Німеччини, який відповідає за працевлаштування іноземців в Німеччині. Цей відділ приймає запити на працевлаштування, перевіряє інформацію про аплікантів та роботодавців, і, в результаті, виносить рішення про те, чи видавати конкретному апліканту письмовий дозвіл на роботу в Німеччині.

Який рівень заробітної плати мають студенти?

Студенти зі знанням мови отримають погодинну заробітну плату від 8.84 до 9.05 євро на годину. Студенти, що їдуть працювати на ферми (збір врожаю) отримують зп згідно із результатами своєї роботи та старанності.

Скільки робочих годин на тиждень мають студенти за програмою Ferienjobzav, Ferienbeschäftigung?

Студенти матимуть мінімум 32-35 робочих годин на тиждень. Це та кількість годин, яку роботодавець зобов’язаний забезпечувати студента. Зазвичай, студенти мають більше годин.

Чи можуть студенти заочної форми навчання брати участь у програмі?

Так, за умови, що вони мають біометричний закордонний паспорт.

Чи надається житло учасникам програми?

Так, усі учасники матимуть житло і знатимуть про умови оренди ще до того як відправляться до Німеччини.

Чи сплачують студенти податки із заробітної плати? Чи можна буде ці кошти повернути та скільки відсотків?

Так, студенти будуть сплачувати податок на заробітну плату. Орієнтовно 11-14 відсотків щомісяця. Ці кошти можна буде повернути.  За умови, що студент заробив в Німеччині до 10 тис євро, можна буде повернути 100% сплачених податків. Ми допоможемо студентам заповнити заявку та зібрати необхідні документи на повернення податків. Детальніше про це можна прочитати у цьому розділі.

Чи можуть брати участь студенти останнього року навчання?

Такі студенти можуть працювати лише протягом зимових канікул, якщо їх навчання завершується влітку наступного року. Студенти повинні після завершення роботи повернутися до навчання, тобто бути студентами. Це є вимоги від Біржі праці.

Які документи повинні надавати кандидати на участь у програмі Ferienjobzav, Ferienjob, Ferienbeschäftigung?

Кандидати повинні заповнити довідку про навчання  та завірити її в своєму ВНЗ. Ми надамо бланк довідки та зразок заповнення. Довідка надається виключно в оригіналі. Жодні виправлення в довідці не допускається. Також, кандидати повинні мати готовий біометричний закордонний паспорт.